Domki Letniskowe położone nad samym brzegiem jeziora Partęczyny Wielkie na MAZURACH- Pojezierze Brodnickie  (Domki)

Partęczyny Wielkie 257 Jezioro Partęczyny Wielkie

Domki Letniskowe położone nad samym brzegiem jeziora Partęczyny Wielkie na MAZURACH- Pojezierze Brodnickie
ilość miejsc
15 (3 domki)
ceny od
telefon

668... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na Pojezierze Brodnickie do " Krainy 101 jezior " gdzie można wśród ciszy i spokoju, pośród czystych wód, lasów oraz niepowtarzalnych krajobrazów zregenerować siły. Od 1994r. tereny Pojezierza Brodnickiego zaliczone zostaly do "ZIELONYCH PŁUC POLSKI".

Wynajmujemy domki letniskowe, położone na Mazurach Zachodnich nad największym i najpiękniejszym jeziorem Pojezierza Brodnickiego  - j.Partęczyny Wielkie - Tereny Brodnickiego Parku Krajobrazowego.   Nasz mały kompleks wypoczynkowy składa się z 6 domków letniskowych, położonych w bardzo spokojnym miejscu, pośród czystych wód i lasów sosnowych, wyróżnia nas spokój i panująca cisza, która łatwiej pozwala zregenerować siły.  Na jeziorze wprowadzono strefę ciszy ( zakaz używania łodzi motorowych i innych sprzętów wyposażonych w silniki spalinowe)   Domki położone są bardzo atrakcyjnie zaledwie 50m od brzegu jeziora i 400m od plaży głównej. W pobliżu znajduje się (ok. 400m od naszych domków): - kąpielisko strzeżone z wydzielonym miejscem do kąpieli dla małych dzieci, - sieć handlowo-gastronomiczna (bar/restauracja, sklep spożywczy), - plac zabaw dla dzieci,  - wypożyczalnie rowerów wodnych, kajaków i łódek. - boisko do siatkówki. Nasze wszystkie domki 4, 5 i 6 - osobowe,...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Domek 4-osobowy (1)

  • za domek od 140 PLN

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."