Stara Szkoła  (Agroturystyka)

Stara Szkoła Trzcin  20 Trzcin

Stara Szkoła
ilość miejsc
12 (5 pokoi)
ceny od
220.00 PLN (zobacz cennik)
telefon

798... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Walentynki

Z okazji zbliżającego się Święta Zakochanych przygotowaliśmy dla Państwa specjalne pakiety na romantyczny weekend dla dwojga w Starej Szkole w Trzcinie!


Do wyboru mają Państwo dwie opcje:


12-14.02. – Pakiet walentynkowy dłuższy

- 2 noclegi

- kolacja powitalna w piątek wieczorem

- romantyczna kolacja przy świecach i butelce wina w sobotę

- śniadanie podane prosto do łóżka w niedzielę rano

- słodki upominek od Starej Szkoły

- przedłużona doba do godz. 16.00

Cena: 600 zł/para


13-14.02. – Pakiet walentykowy krótszy 

- nocleg

- romantyczna kolacja przy świecach i butelce wina w sobotę

- śniadanie podane prosto do łóżka w niedzielę rano

- słodki upominek od Starej Szkoły

- przedłużona doba do godz. 16

Cena: 300 zł/para


Ponadto, podczas pobytu do dyspozycji naszych Gości oddajemy salę kominkową z telewizorem oraz biblioteką a także część wspólną z kanapami oraz małą kuchnią na pierwszym piętrze. 


Rezerwacji mogą Państwo dokonywać mailowo lub telefonicznie.


Zapraszamy!

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."