Zobacz także

W Ostródzie odbędą się targi branżowe Mazury HoReCa

A A

targi ostróda,  targi horeca mazury

Udział w targach branżowych to doskonała okazja dla wszystkich osób, które prowadzą swój obiekt noclegowy, by poznać nowinki i nawiązać ciekawe biznesowe znajomości. Najbliższe wydarzenie tego typu odbędzie się w Ostródzie w dniach 17 i 18 kwietnia 2018 r. Zapraszamy na Targi Mazury HoReCa.

Na najbliższym spotkaniu, które będzie miało miejsce w halach targowych Expo Mazury w Ostródzie, pojawią się najlepsi dostawcy, znani szefowie kuchni, przeprowadzający pokazy i szkolenia gastronomiczne, oraz wielu branżowych ekspertów.

Szukasz ofert noclegowych w mieście? Wejdź i zobacz: Noclegi w Ostródzie

Sercem targów będzie strefa konkursowa, znana z prestiżowych konkursów kulinarnych – skierowanych do profesjonalistów i uczniów szkół gastronomicznych – takich jak „Master Challenge by Schöller”, „Drób na Polskim Stole” i „Gęsina w Restauracji”. Poza tym, po raz pierwszy pojawi się konkurencja skierowana do Kół Gospodyń Wiejskich z całej Polski. Będzie to Warmińsko-Mazurski Prodiż.

Warto odwiedzić też strefę live cooking, w której mają odbywać się pokazy prowadzone przez znanych szefów kuchni. To jedyna w swoim rodzaju możliwośc, by zobaczyć ich przy pracy i uczyć się od najlepszych.

Ważnym punktem programu będą szkolenia z zarządzania restauracją, jej finansami i personelem. Szkolenia przeprowadzą Piotr Rogowski i Paweł Gruba, managerowie zewnętrzni V4B, trenerzy i doradcy z dużym doświadczeniem w branży gastronomicznej. Szkolenia dla restauratorów, właścicieli i managerów gastronomii, szefów kuchni i osób związanych z zarządzaniem personelem i kosztami są bezpłatne.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, podczas Mazury HoReCa 2018 w Expo Mazury pojawią się
ponadto młode talenty kulinarne, menedżerowie i właściciele hoteli, restauracji, nowych formatów gastronomicznych, firm cateringowych, cukierni, piekarni i lodziarni, dystrybutorzy produktów i usług – liderzy branży HoReCa.

Program Targów Mazury HoReCa


17 kwietnia, wtorek
10:00 – otwarcie bramek
10:30 – uroczyste otwarcie targów; w strefie konkursowej: konkurs Master Challenge by Schöller dla uczniów szkół gastronomicznych, konkurs Gęsina w Restauracji (profesjonalni kucharze)
11:00 – 16:00 pokazy kulinarne na stoisku Klubu Szefów Kuchni (co godzinę)
11:00 – 16:00 atrakcje w strefie Akademii Bocuse d’Or (co godzinę)
12:00 - 14:00 szkolenie „Nowoczesne zarządzanie personelem w gastronomii, czyli zbuduj kompetentny i zadowolony zespół. Zwiększ obroty przez motywację” (Piotr Rogowski, Paweł Gruba)
11:00 – 16:30 spotkania biznesowe wystawców z profesjonalnymi kupującymi
17:00 – zakończenie pierwszego dnia targów

18 kwietnia, środa
10:00 – otwarcie bramek; w strefie konkursowej: konkurs Drób na Polskim Stole (uczniowie szkół gastronomicznych), konkurs Master Challenge by Schöller dla profesjonalistów
11:00 – 16:00 pokazy kulinarne na stoisku Klubu Szefów Kuchni (co godzinę)
11:00 – 16:00 atrakcje w strefie Akademii Bocuse d’Or (co godzinę)
12:00 - 14:00 szkolenie „Policzalna restauracja. Zarządzanie finansami w gastronomii, czyli znajdź odpowiedź na pytanie: gdzie są te pieniądze?” (Piotr Rogowski)
11:00 – 16:30 spotkania biznesowe wystawców z profesjonalnymi kupującymi
17:00 – zakończenie drugiego dnia targów.

Aby wziąć udział w Targach Mazury HoReCa, wystarczy pobrać bezpłatne zaproszenie ze strony expobilety.pl. W dniu wydarzenia wstęp będzie płatny – 10 zł od osoby.

Więcej informacji o wydarzeniu: mazuryhoreca.pl

avatar

akceptuję regulamin

Zobacz także

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."