Zobacz także

Wakacyjne Mazurskie Szkolenie Paralotniowe - już w sierpniu 2019!

A A

szkolenia paralotniowe na mazurach,  paralotnie na mazurach,  mazury paralotnie

Kolejne Mazurskie Szkolenie Paralotniowe odbędzie się już w połowie sierpnia w Rostkach koło Pisza. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkie zainteresowane tym sportem osoby! Wakacje to najlepszy czas, by przeżyć podniebną przygodę.

Paralotnie – zapisz się na wakacyjny kurs


Paralotniarstwo jest chętnie uprawianym sportem na Mazurach. Mamy dobrą wiadomość dla osób, które chciałyby dołączyć do grona paralotniarzy. W sierpniu w okolicach Pisza odbędzie się kolejna z edycji wakacyjnych mazurskich szkoleń paralotniowych. Przewidywany termin to 15-18 sierpnia 2019 r.

Kursanci kończą szkolenie państwowym egzaminem na świadectwo kwalifikacji pilota paralotni.

Każdy już od dziecka marzył o oderwaniu się od ziemi, aby wzbić się w powietrze jak ptak, by cieszyć się wolnością i niezwykłymi widokami. Świat z góry jest o wiele piękniejszy. Jeżeli pragniesz zostać pilotem paralotni, możesz dołączyć do tego grona.

W trakcie szkolenia przewidziano także dodatkowe atrakcje:
● Każdy kursant może poznać malowniczą okolicę powiatu piskiego podczas spływu kajakowego oraz zwiedzania lokalnych muzeów.
● Podczas trwającego kursu, istnieje możliwość skorzystania z lotów widokowo-zapoznawczych motoparalotnią jako załogant.

Zapraszamy również postronne osoby, aby ujrzały jak wygląda szkolenie przyszłych paralotniarzy.

Oprócz tego zachęcamy pilotów z uprawnieniami, by przypomnieli sobie nawyki. Mogą odpłatnie skorzystać z takiej inicjatywy w trakcie organizowanego przedsięwzięcia.

Bardzo malownicza okolica mazurska to oazaspokoju, która na pewno przypadnie wszystim do gustu.

Już teraz sprawdź oferty noclegów w Piszu i okolicach miasta. Zobacz: Noclegi w Piszu

Informacje praktyczne


Osoby, które chcą spełnić swoje marzenia o lataniu na paralotni i piloci pragnący przypomnieć sobie nawyki, proszone są o kontakt pod numerem telefonu +48 788 542 478 lub na e-maila mazuryparalotnie@vp.pl

Rozpocznij przygodę z lataniem i naciesz się pięknymi widokami z góry.

Wiecęj informacji o szkoleniach – w zakładce „Szkolenia Paralotniowe” na stronie mazuryparalotnie.pl

Źródło: materiały organizatorów

avatar

akceptuję regulamin

Zobacz także

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."