Zobacz także

Wakacyjne Szkolenie Paralotniowe. Rozpocznij przygodę z lataniem

A A

mazury paralotnie,  paralotnie na mazurach,  szkolenia paralotniowe na mazurach

Mazury Paralotnie zapraszają na kolejne wakacyjne szkolenie paralotniowe, które odbędzie się w terminie 18-26 sierpnia 2018 r. Rozpocznij swoją przygodę z lataniem!

Paralotnie na Mazurach


Paralotniarstwo jest chętnie uprawianym sportem na Mazurach. Osoby, które chciałyby dołączyć do grona paralotniarzy mają niepowtarzalną szansę. W sierpniu w okolicach Pisza, odbędzie się kolejna edycja wakacyjnych mazurskich szkoleń paralotniowych. Kursanci kończą szkolenie państwowym egzaminem na świadectwo kwalifikacji na pilota paralotni.

Każdy już od dziecka marzył o oderwaniu się od ziemi, aby wzbić się w powietrze jak ptak, by cieszyć się wolnością i niezwykłymi widokami. Świat z góry, jest o wiele piękniejszy. Jeżeli pragniesz zostać pilotem paralotni, to możesz dołączyć do tego grona.

W trakcie szkolenia przewidziano także dodatkowe atrakcje:

• Każdy kursant może poznać malowniczą okolicę powiatu piskiego podczas spływu kajakowego oraz zwiedzając lokalne muzeum.

• Podczas trwającego kursu istnieje możliwość skorzystania z lotów widokowo-zapoznawczych motoparalotnią jako załogant.

Organizatorzy zapraszają również postronne osoby, które chciałyby zobaczyć, jak wygląda szkolenie przyszłych paralotniarzy oraz pilotów z uprawnieniami, chcących przypomnieć sobie nawyki. Mogą oni odpłatnie skorzystać z takiej inicjatywy na organizowanym przedsięwzięciu.

Bardzo malownicza okolica mazurska z oazą spokoju, która na pewno przypadnie wam do gustu.

Zapisy na Wakacyjne Szkolenie Paralotniowe


Osoby, które chcą spełnić swoje marzenia o lataniu na paralotni i piloci pragnący przypomnieć sobie nawyki, proszone są o kontakt pod numerem telefonu +48 512 959 465 lub na e-maila mazuryparalotnie@vp.pl

Rozpocznij przygodę z lataniem i koi się pięknymi widokami z góry. Do zobaczenia na Mazurach!

Źródło: Mazury Paralotnie (www.mazuryparalotnie.pl)

avatar

akceptuję regulamin

Zobacz także

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."