Zobacz także

Weekend za pół ceny 2017 - wypoczywaj taniej na Warmii i Mazurach

A A

weekend za pół ceny,  weekend za pół ceny mazury

Zobacz również

Hotel Anders
Spacerowa 2

Spędzić weekend na Warmii i Mazurach za połowę ceny? Dzięki zbliżającej się trzeciej edycji akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” to może się udać! Zapraszamy po więcej szczegółów.

Akcja wykorzystuje trend, w którym poszczególne miasta oraz regiony przyciągają turystów atrakcyjnymi ofertami turystycznymi. Są one organizowane głównie poza sezonem, kiedy Polacy nie zwykli planować swoich urlopów i wyjazdów

„Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” pokazuje jednak, że nawet jesienią nasz kraj jest atrakcyjnym miejscem i wystarczy się tylko rozejrzeć, by zobaczyć coś ciekawego. Najbliższa edycja akcji zostanie więc zorganizowana w drugi weekend października (6-8.10.2017). Wezmą w niej udział hotelarze, restauratorzy oraz organizacje turystyczne z całej Polski.

W tym gronie znalazły się również Warmia i Mazury – region, który może sporo zaoferować turystom nie tylko latem. Niżej przedstawiamy kilka wybranych propozycji, przygotowanych specjalnie na najbliższą edycję weekendu za pół ceny.

„Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” na Warmii i Mazurach


Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
W akcji bierze udział Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. W drugi weekend października olsztyńskie instytucje otwierają swoje podwoje, a goście mogą kupić bilety wstępu z 50% zniżką. Promocja rozpoczyna się w piątek 6 października o godzinie 17:00. Obejmuje Zamek Kapituły Warmińskiej, Muzeum Przyrody oraz Dom „Gazety Olsztyńskiej”.

Muzeum Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim
Również muzeum w Lidzbarku Warmińskim będzie można zwiedzić za połowę ceny. Zniżka obejmuje wszystkie rodzaje biletów. To świetna okazja, by zobaczyć nie tylko muzealne ekspozycje, ale również wspaniały lidzbarski zamek.

Poza wymienionymi obiektami w akcji biorą udział inne filie Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Zniżka na bilety wstępu będzie obowiązywać również w Muzeum im. J. G. Herdera w Morągu, Muzeum w Szczytnie, Muzeum w Mrągowie, Galerii „Zamek” w Reszlu.

Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Giżycku
Do akcji włączył się też COS w Giżycku, jedno z miejsc, gdzie o najlepszą formę dbają polscy sportowcy. Pomiędzy 6 a 8 października 2017 każdy turysta będzie mógł skorzystać z gościny ośrodka – za połowę ceny oferowane są bowiem noclegi wraz z pełnym wyżywieniem oraz korzystanie z niektórych obiektów. Dodamy, że COS w Giżycku to świetna baza wypadowa do zwiedzania miasta. Znajduje się bowiem bezpośrednio nad jeziorem, w sąsiedztwie Twierdzy Boyen.

Hotel Anders w Starych Jabłonkach
Do projektu włączają się też luksusowe hotele – jednym z nich jest Hotel Anders. W swoim specjalnym pakiecie „za połowę ceny” oferuje dwa noclegi w pokoju dwuosobowym. W jego zakres wchodzi wyżywienie w postaci śniadań oraz obiadokolacji, a także możliwość korzystania bez ograniczeń z basenu, saun oraz siłowni.

Pijalnia Wód Mineralnych i Mazurskie Tężnie Solankowe w Gołdapi
Gołdap to najbardziej znane mazurskie uzdrowisko – i ono również włącza się w ogólnopolską akcję promocyjną. W jej ramach turyści będą mogli taniej korzystać z tężni. Zniżka obejmie też wejście na taras widokowy, znajdujący się przy obiekcie, oraz wstęp do groty solnej.

Szukasz noclegów w mazurskim uzdrowisku? Wejdź i zobacz: Noclegi w Gołdapi

Kompletna lista obiektów biorących udział w akcji dostępna jest na jej stronie internetowej polskazobaczwiecej.pl.

avatar

akceptuję regulamin

Zobacz także

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."