Wioska tematyczna Warmińskie Straszydła

Wioska tematyczna Warmińskie Straszydła
telefon
502 201 630   
strona www
http://www.warminskiestraszydla.pl

Lokalizacja

Prosty lud Warmii i Mazur musiał sobie radzić ze zrozumieniem przeróżnych zjawisk przyrody czy dziwnych zdarzeń w życiu. Wierzono więc w czary, przesądy - przekazywano sobie wierzenia z ust do ust i utrwalano w praktyce.

 

Baśnie i legendy stanowią fascynujące źródło informacji o minionych czasach. Wiele z nich spisali zbieracze folkloru ludowego w wiekach XVIII i XIX, m.in. Max Toeppen.

Wśród lasów i jezior tej cudownej krainy skrywają się przeróżne widma i upiory. Wśród nich: Kłobuk, Smętek, Topich, Kałuki... Wszystkie te stwory poznać możecie osobiście. Zapraszamy do niezwykłej wioski, której nietypowi mieszkańcy bawią, uczą i integrują.

W tym miejscu nie tylko poznacie postacie z warmińskich legend, ale również obyczaje ludowe, posłuchacie legend i występów regionalnego zespołu w oryginalnych ludowych strojach, odwiedzicie skansen maszyn rolniczych, skorzystacie z wyjątkowej ścieżki rowerowej, czy bardzo dobrze zagospodarowanej plaży. Możecie również wziąć udział w lekcji regionalnej czy pokazie ogni na łonie natury.

Wieś tematyczna Warmińskie Straszydła znajduje się we wsi Węgój. Zaprasza przez cały rok zarówno grupy, jak i turystów indywidualnych. Zadzwońcie jednak wcześniej i umówcie się, aby skorzystać z tych atrakcji, które Was interesują. Atrakcją opiekuje się Stowarzyszenie wszechstronnego rozwoju "Pasja" ze Stryjewa koło Biskupca.