Rancho Robertówka - wysoki standard za normalne ceny, własny pomost.  (Agroturystyka)

Kal 42 Kal

Rancho Robertówka - wysoki standard za normalne ceny, własny pomost.
ilość miejsc
22 (8 pokoi)
ceny od
telefon

602... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Cennik szczegółowy

Pokój 2-osobowy (2)

 • za pokój od 90 PLN
 • za osobę 40 PLN

Pokój 2 - osobowy z niekrępującym niezależnym wejściem usytuowany w budynku gospodarczym. Na wyposażeniu pokoju TV , lodówka , czajnik, kuchenka...

czytaj więcej

 • za pokój od 90 PLN
 • za osobę 35 PLN

Studio 35 m2 z aneksem kuchennym i łazienką. Aneks kuchenny kompletnie wyposażony.

Pokój 4-osobowy (1)

 • za pokój od 160 PLN
 • za osobę 35 PLN

Podana cena jest ceną poza sezonem dla 4 osób.Studio 55 m2 z balkonem , łazienką i kompletnie wyposażonym aneksem kuchennym. Balkon wychodzi na...

czytaj więcej

Apartament 2-pokojowy 5-osobowy (2)

 • za apartament od 230 PLN
 • za osobę 35 PLN

Bardzo obszerny apartament 65 m2 z 2 sypialniami oraz kompletnie wyposażonym aneksem kuchennym i częścią jadalną. Z obu sypialni widok na jezioro....

czytaj więcej

 • za apartament od 200 PLN
 • za osobę 35 PLN

Podana cena jest ceną poza sezonem dla 5 osób.Apartament z osobną sypialnią ,łazienką oraz kompletnie wyposażonym aneksem kuchennym. Apartament...

czytaj więcej

Domek 4-osobowy (1)

 • za domek od 150 PLN
 • za osobę 30 PLN

Domek holenderski dla 4 lub 5 osób z niezależnym parkingiem na osobnym wydzielonym terenie. Pokój dzienny , 2 sypialnie , kuchnia oraz łazienka.

Cennik ogólny

Pokój 2-osobowy

90 PLN

Pokój 4-osobowy

160 PLN

Apartament 2-pokojowy 5-osobowy

200 PLN

Domek 4-osobowy

150 PLN

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."