Rancho Robertówka - wysoki standard za normalne ceny, własny pomost.  (Agroturystyka)

Kal 42 Kal

Rancho Robertówka - wysoki standard za normalne ceny, własny pomost.
ilość miejsc
22 (8 pokoi)
ceny od
telefon

602... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

JEZIORO Z WŁASNYM POMOSTEM  TO GŁÓWNY ATUT NASZEJ OFERTY. DO 18 CZERWCA I PO 31 SIERPNIA CENY PROMOCYJNE. ZAPRASZAMY NA NASZĄ STRONĘ INTERNETOWĄ www.robertowka.pl     Rancho "ROBERTÓWKA" w Kalu k/ Węgorzewa zaprasza do swoich pokoi. Posiadamy pięć bardzo obszernych pokoi o wysokim standardzie.Pokój dla2 osób, studio dla 2-3 osób , studio dla 4 osób, dwa apartamenty 2-pokojowe dla 5-6 osób , oraz domek holenderski dla 4 osób. Wszystkie pokoje posiadają w pełni wyposażone aneksy kuchenne, łazienki , oraz TV.  Cena minimalna 45 zł./os jest ceną za 1 osobę poza sezonem i długimi weekendami przy pobycie minimum tygodniowym przy całkowitym wypełnieniu studia/apartamentu. Na miejscu plac zabaw dla dzieci. Na terenie posesji znajduje się pomost, a ponadto mamy 250 mb własnej linii brzegowej jeziora Święcajty należącego do Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Nad jeziorem miejsce do organizowania ogniska lub grila. Do dyspozycji gości nieodpłatne kajaki i łódki wiosłowe ( w cenie...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Pokój 2-osobowy (2)

  • za pokój od 90 PLN
  • za osobę 40 PLN

Pokój 2 - osobowy z niekrępującym niezależnym wejściem usytuowany w budynku gospodarczym. Na wyposażeniu pokoju TV , lodówka , czajnik, kuchenka...

czytaj więcej

  • za pokój od 90 PLN
  • za osobę 35 PLN

Studio 35 m2 z aneksem kuchennym i łazienką. Aneks kuchenny kompletnie wyposażony.

pokaż wszystkie  

Restauracje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."