Fram Apartament Agroturystyka  (Apartamenty)

Letniskowa 2 Ogonki

Fram Apartament Agroturystyka
ilość miejsc
7 (1 apartament)
ceny od
40.00 PLN (zobacz cennik)
telefon

691... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Zapraszamy Państwa do uroczej miejscowości Ogonki k/Węgorzewa. Proponujemy letni wypoczynek w domu położonym blisko lasu, pomiędzy dwoma jeziorami Stręgiel i Święcajty. Z Państwa przyjazdu ucieszą się również nasze zwierzęta, które są bardzo przyjaźnie nastawione do życia i ludzi: dwa psy, trzy koty. W dwóch wolierach mamy ptaki egzotyczne (nimfy, zeberki, mewki, gołąbki diamentowe, papugi faliste) oraz króliki. Dla chętnych oferujemy również w sprzedaży jajka od naszych przepiórek z wolnego, ekologicznego chowu.   Do dyspozycji Państwa oddajemy apartament na poddaszu domu: dwie sypialnie, pokój dzienny, aneks kuchenny w pełni wyposażony, jadalnia, łazienka. Miejsc do spania do 8 osób. Oddzielne wejście z tarasu.   Do dyspozycji gości: altana z grillem i wędzarnią oraz dużym stołem biesiadnym, taras widokowy z meblami, duży ogród, hamak pod jabłonią, miejsce parkingowe, stół bilardowy, TV, DVD, Wi-Fi, żelazko z deską do prasowania, suszarka. Do dyspozycji gości...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Apartament 3-pokojowy 7-osobowy (1)

img3
  • za apartament od 40 PLN

pokaż wszystkie  

Restauracje w okolicy

zwiń

Atrakcje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."