Villa Sielanka - Komfort w sercu Mazur  (Wille)

Ruska Wieś 5b Węgorzewo

Villa Sielanka - Komfort w sercu Mazur
ilość miejsc
23 (15 pokoi)
ceny od
telefon

600... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Ferie zimowe

Zapraszamy do spędzenia wyjątkowego czasu wyjątkowym miejscu. Czekamy tu na Was i Wasze Dzieci.

O sczegóły zapytaj: biuro@villasielanka.pl lub pod nr tel. 600360560

 

W cenie pobytu otrzymują Państwo:

      śniadania w formie bufetu

      nieograniczona radość z kompleksu Relax & SPA – sauna,

      sala kominkowa

      internet wi-fi

      monitorowany parking

      wypożyczalnia sanek

      atrakcje dla dzieci wg programu

Za dodatkową opłatą mogą Państwo zamówić:

      atrakcyjne rabaty na wypożyczalnie sprzętu na stoku Piękna Góra w Gołdapi

      obiadokolacje  - domowa kuchnia podana

      jazda konna

      spacery Nordic Walking

      wędkowanie pod lodowe i wodne

      zwiedzanie okolicznych atrakcji  historycznych i punktów widokowych

      ognisko nad jeziorem /uzależnione od warunków pogodowych/

 

Propozycje zajęć z animatorem

Poniedziałek  Dzień Szalonych Cymbałek

Zajęcia i zabawy muzyczne, karaoke, granie na instrumentach, zajęcia rytmiczne

Wtorek  - Gier Pełen Worek

Turniej Gier Planszowych wszelakich, od warcabów po scrabble, Do wygrania Puchar Villi Sielanka

Środa – Czeka Przygoda

Gra terenowa –  Podchody w poszukiwaniu Przygody

Czwartek Dzień  Kolorowych

Kartek

Zabawy i konkursy plastyczne, malowanie dłońmi, zabawy plasteliną, wyklejanki,  kolorowanki, na koniec Wernisaż dla Rodziców

Piątek Dzień  Księżniczek i Rycerzątek

Bal Karnawałowy z tańcami i przebierankami,  konkursy i zabawy

Sobota Dzień Pizzy i Kotleta

Warsztaty kulinarne – wspólne robienie pizzy, na koniec Degustacja dla Rodziców

Niedziela Dzień Sportowca i Twardziela

Zabawy sportowe na śniegu i bez śniegu,

 

 

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
Współadministratorami Twoich danych osobowych są Nocowanie.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie przy ul. J. Ligonia 1, 20-805 Lublin wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku pod numerem 0000343165 oraz Eholiday.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, przy ul. Jutrzenki 137A, 02-231 Warszawa wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy pod numerem 0000303525. Współadministratorzy będą przetwarzać Twoje dane w celu świadczenia na Twoją rzecz Usług, dopasowania Usług do Twoich zainteresowań, zapewnienia bezpieczeństwa Usług, w tym wykrywanie różnego rodzaju botów i nadużyć, jak również w celu wykonywania pomiarów statystycznych i udoskonalania Usług tak, żeby spełniały Twoje oczekiwania. Ponadto Twoje dane będą przetwarzane w celu marketingu produktów i usług Współadministratorów. Każde przetwarzanie danych osobowych wymaga odpowiedniej podstawy prawnej - szczegółowe informacje w zakresie podstaw prawnych przetwarzania Twoich danych osobowych przez Współadministratorów opisaliśmy w polityce prywatności. Odbiorcami Twoich danych czyli podmiotami, którym będziemy mogli przekazać Twoje dane zgodnie z obowiązującym prawem będą inni użytkownicy serwisu (w zakresie niezbędnym do realizacji na Twoją rzecz usług), podmioty przetwarzające dane na nasze zlecenie np. podwykonawcy naszych usług elektronicznych oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście wyłącznie w przypadku gdy wystąpią z żądaniem przekazania im danych w oparciu o stosowną podstawę prawną. Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw opisanych szczegółowo w polityce prywatności.
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."