Willa CichoSza  (Wille)

Milenijna  14 Kolonia Rybacka

Willa CichoSza
ilość miejsc
18 (6 pokoi)
ceny od
telefon

609... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Cennik szczegółowy

Pokój 2-osobowy (3)

  • za pokój od 100 PLN

Dwuosobowy pokój ,, Czerwony" z łazienką i własnym tarasem.Jak miło można spędzić urlop w tak przyjemnym miejscu.

  • za pokój od 100 PLN

Pokój ,,Żeglarski" tematyczny, śliczny pokój dwuosobowy. Własna łazienka i wyjście na taras.

pokaż wszystkie 

Pokój 3-osobowy (1)

img3
  • za pokój od 150 PLN

Ciepły, jasny, nasz czteroosobowy pokój ,,Słoneczny:, panuje w nim bardzo dobra aura. Z własną łazienką i wyjściem na balkon.

Pokój 4-osobowy (1)

  • za pokój od 200 PLN

Ciepły, jasny, nasz czteroosobowy pokój ,,Słoneczny:, panuje w nim bardzo dobra aura. Z własną łazienką i wyjściem na balkon.

Pokój 5-osobowy (1)

  • za pokój od 250 PLN

Przyjemny, ,,Niebieski" pięcioosobowy pokój z dwoma podwójnymi łóżkami i jednym pojedynczym, z łazienką w pokoju. Pokój posiada balkon.

Cennik ogólny

Pokój 2-osobowy

100 PLN

Pokój 3-osobowy

150 PLN

Pokój 4-osobowy

200 PLN

Pokój 5-osobowy

250 PLN

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."