Willa CichoSza  (Wille)

Milenijna  14 Kolonia Rybacka

Willa CichoSza
ilość miejsc
18 (6 pokoi)
ceny od
telefon

609... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Zapraszamy do Willi Cicho Sza, znajduje się ona w malowniczej miejscowości Kolonia Rybacka na Mazurach. Bliskość jeziora Święcajty daje możliwość spędzenia pięknych, ciepłych, wakacyjnych dni nad wodą.   W naszej Willi znajdują się pokoje 2, 3, 4 i pięcioosobowy. Przyjechać można do nas rodzinnie, z przyjaciółmi czy ze znajomymi. Każdy pokój posiada własną łazienkę, taras lub balkon. Każdy inny, kolorowy i przyjemny. Do dyspozycji gości jest salon oraz kuchnia wyposażona we wszystkie niezbędne sprzęty do przygotowania posiłku. Możecie skorzystać z Sali klubowej, w której znajduje się stół do bilarda , można tu spędzić przyjemnie czas słuchając muzyki. Na zewnątrz Willi znajduje się zadaszony grill z dużym stołem. W wakacyjne wieczory przygotujecie tu doskonały posiłek. Teren jest ogrodzony i zamykany.   Atutem obiektu jest jego lokalizacja. Bliskość przyrody, pola, lasy i  polne drogi dają możliwość długich spacerów lub wycieczek rowerowych. Ścieżką rowerową dojedziecie do...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Pokój 2-osobowy (3)

  • za pokój od 100 PLN

Dwuosobowy pokój ,, Czerwony" z łazienką i własnym tarasem.Jak miło można spędzić urlop w tak przyjemnym miejscu.

  • za pokój od 100 PLN

Pokój ,,Żeglarski" tematyczny, śliczny pokój dwuosobowy. Własna łazienka i wyjście na taras.

pokaż wszystkie  

Restauracje w okolicy

zwiń

Atrakcje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."