Widowisko żeglarskie w Ostródzie

A A

kanał elbląski rejsy,  kanał elbląski wycieczki,  rejs kanałem elbląskim,  kanał ostróda elbląg,  rejsy kanałem elbląskim

Zobacz również

Galeria

Pochylnie na Kanale Elbląskim

1 / 2

Już niedługo, bo w sobotę 21 kwietnia, będziemy mogli podziwiać statki Żeglugi Elbląskiej w wyjątkowej paradzie na ostródzkim jeziorze Drwęckim.

Impreza zacznie się o godz. 11:00. A spodziewać się możemy m.in. rabatów na rejs po jeziorze.

Bilet normalny, za który w sezonie zapłacilibyśmy 25-29 zł kupimy w cenie 5 zł, natomiast za ulgowy zamiast 20-25 zł zapłacimy 2 zł.

Obejrzeć panoramę Ostródy w tak atrakcyjne cenie - warto!

Śpiesz się, bo remont już niedługo.

2012 to ostatni rok, kiedy przed dłuższą przerwą będą możliwe rejsy na Kanale Elbląskim. Przerwa spowodowana będzie remontem unikatowego kanału i jego pochylni. Trzymajmy kciuki, aby remont przebiegł pomyślnie i w lipcu 2014 roku rejsy znowu były możliwe. Sezon 2013 w ogóle nie jest planowany przez Żeglugę Elbląską.

Remont ma kosztować 95 mln zł. A co zostanie zrobione? Kanał będzie odmulony, umocnione zostaną jego brzegi, a pochylnie zmodernizowane i oświetlone. W Buczyńcu powstanie Izba Historyczna Kanału.

 

Dowiedz się więcej o remoncie Kanału Elbląskiego i zobacz: Rejsy Kanałem Elbląskim dopiero w 2014 roku!

Kanał Elbląski i jego oferta.

W ofercie znajdziemy:

- rejsy najważniejszymi i najstarszymi pochylniami Kanału - „Buczyniec”, „Kąty”, „Oleśnica” i „Jelenie”. Pochylnie pozwalają na pokonanie przez statki 100-metrowej różnicy poziomów wody między jeziorem Jeziorak a Zalewem Wiślanym.

- rejsy "Statkiem po trawie" na trasie Elbląg-Buczyniec

- rejs Ostródzkim Węzłem Wodnym Ostróda-Miłomłyn lub Ostróda-Stare Jabłonki

- rejsy po ostródzkim jeziorze Drwęckim

- i wiele wiele więcej

A biletu kupisz bez ruszania się z domu - online!

Na miłośników sportów wodnych czekają atrakcje na wielu jeziorach w całym regionie. Poznaj je i pokochaj: Jeziora Warmii i Mazur

avatar

akceptuję regulamin

avatar

Ania 2012-04-19 15:48 (użytkownik niezalogowany)

Oooo ja to bym się bardzo chętnie wybrała na rejs po jeziorku Drwięckim. Byłam tam kiedyś i na prawdę polecam. Tam jest bardzo pięknie i spokojnie, a taki rejs to fajne urozmaicenie wypoczynku nad jeziorkiem. zachęcaam!

avatar

PAula 2012-04-17 16:37 (użytkownik niezalogowany)

Fajna atrakcja :) może wybiorę się na tą paradę, co prawda mój chłopak to zapalony żeglarz ale i ja chętnie skorzystam z rejsu po jeziorze po niższej cenie ;))

Zobacz także

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."