Zobacz także

Wielkanoc 2018 - spędź ją na Mazurach

A A

gdzie na wielkanoc,  pomysły na wielkanoc

Zobacz również

Jeśli myślisz o wielkanocnym wyjeździe, czas przejść do fazy planowania. Święta już niedługo i to ostatni moment na znalezienie świetnej oferty pobytowej. Wiemy, że nie jest to łatwe, dlatego niżej znajdziesz kilka najlepszych miejsc na Wielkanoc 2018 na Mazurach. Skorzystaj z naszych podpowiedzi i nie zaprzątaj sobie głowy świątecznymi przygotowaniami.

Pałac i Folwark Galiny

Wielkanoc w stylowej rezydencji? Właśnie na Warmii i Mazurach możesz spełnić to marzenie. Pałac i Folwark Galiny jest komfortowym hotelem, który oferuje noclegi w zabytkowych XVI i XIX-wiecznych obiektach. Pakiet pobytowy na Święta Wielkanocne obejmuje trzy noclegi, pyszne warmińskie śniadania i obiadokolacje, wzbogacone o lokalne produkty, oraz uroczyste śniadanie wielkanocne. Oferta wzbogacona została także o świąteczne atrakcje. Goście Pałacu i Folwarku Galiny będą mogli między innymi uczestniczyć w malowaniu jajek, przygotowywaniu koszy ze święconką i dekorowaniu mazurków oraz bab. Dzieci odwiedzi Wielkanocny Zajączek, a w świąteczny poniedziałek w pałacowym ogrodzie odbędzie się śmigus-dyngus. Spędzając Wielkanoc poza domem wcale nie trzeba rezygnować z tradycji.

Willa Dwa Jeziora – Kal

Kal to urocza miejscowość niedaleko Węgorzewa, w której znajdziesz wygodne pokoje i apartamenty – w sam raz dla rodzin. Jeśli zdecydujesz się spędzić Święta Wielkanocne właśnie w tym miejscu, możesz liczyć na specjalny pakiet pobytowy. Obejmuje on noclegi, domowe posiłki oraz uroczyste śniadanie wielkanocne. Jakich atrakcji można się jeszcze spodziewać w Willi Dwa Jeziora? Ciekawa propozycja to rodzinne malowanie pisanek oraz poszukiwanie prezentów od Wielkanocnego Zajączka, możesz również zamówić koszyczek ze święconką.

Pensjonacik Cyklada – Mikołajki

A może wybierasz się do Mikołajek? Sprawdź więc ofertę Pensjonaciku Cyklada, gdzie znajdziesz wielkanocny pakiet pobytowy. Jego cena obejmuje trzy noclegi w komfortowych pokojach z łazienką oraz codzienne śniadania i obiady w restauracji hotelu Mazurska Chata (kolacje są dodatkowo płatne). Posiłki uwzględniają również śniadanie wielkanocne i uroczysty świąteczny obiad serwowany do stołu. W Pensjonaciku Cyklada mile widziane są psy, więc jeśli szukałeś miejsca przyjaznego czworonogom, to dobrze trafiłeś.

Mazurska Chata – Mikołajki

Mazurska Chata oferuje czterodniowe świąteczne pobyty. Cena obejmuje zakwaterowanie w komfortowych pokojach oraz codzienne śniadania i obiady w hotelowej restauracji. Goście wezmą również udział w śniadaniu i obiedzie wielkanocnym. Kolacje zamówisz za dodatkową opłatą. Także Mazurska Chata przyjmuje gości ze zwierzętami – do hotelu możesz zabrać swojego psa.

Pensjonat Wejsunek – Wejsuny

Wejsuny to malownicza miejscowość położona na terenie Puszczy Piskiej, niedaleko Rucianego-Nidy. Przepiękna okolica będzie stanowić wspaniałą scenerię dla Świąt Wielkanocnych. Ciekawą ofertę pobytową znajdziesz w Pensjonacie Wejsunek. Tutaj liczy się tradycja, polska kuchnia i czas spędzony z rodziną. Cena wielkanocnego pakietu obejmuje noclegi, wyżywienie (w tym wspólne uroczyste śniadanie wielkanocne) oraz dodatkowe atrakcje. W ramach urozmaicenia wypoczynku możesz wziąć udział w przygotowywaniu kosza wielkanocnego oraz ozdabianiu pisanek. Albo po prostu odpoczniesz w Mini Wiosce Spa.

Chata Wuja Toma – Hosteria na Mazurach – Okrągłe

Chata Wuja Toma leży na pograniczu Warmii i Mazur. Pensjonat przygotował bardzo ciekawą ofertę wielkanocną, która powinna przypaść do gustu osobom szukającym wiosennych atrakcji. Program pobytu jest wypełniony po brzegi. Tylko tutaj możesz liczyć na wyprawę do kościoła na święcenie pokarmów – środkiem lokomocji będzie wóz wypełniony sianem. Po powrocie: dekorowanie mazurków i bab, kraszenie różnej wielkości jaj oraz udział w warsztatach kulinarnych. Niedziela i Poniedziałek Wielkanocny to czas na oddech i biesiadowanie. Dzieci natomiast spotkają Wielkanocnego Zajączka i wezmą udział w konkursie turlania jaj. Na zakończenie – wieczór przy ognisku, podczas którego spróbujesz pysznych nalewek z malin i dzikich porzeczek.

Chcesz zobaczyć więcej wielkanocnych ofert? Znajdziesz je tutaj, wejdź: Święta Wielkanocne 2018

fot. MrGajowy3 (Pixabay.com CC0)

avatar

akceptuję regulamin

Zobacz także

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."