Pole namiotowe na wyspie Bukowiec  (Pola namiotowe)

Wieprz  Wieprz

Pole namiotowe na wyspie Bukowiec
telefon

648... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Bukowiec to wielkie pole namiotowe, z możliwością ustawienia przyczep kempingowych.

  Bukowiec jest wyspą położoną na jeziorze Jeziorak, do której doprowadzona została grobla o długości około 400m. Jest to wielkie pole namiotowe, z możliwością ustawienia przyczep kempingowych. Właścicielem Wyspy Bukowiec jest Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Przy General Electric w Elblągu. Wyspą zarządza Zarząd Koordynacyjny Wyspy Bukowiec składający się z sześciu przedstawicieli związków zawodowych przy GE Power w Elblągu. Osoby, które choć raz tam były, nie będą zadawać tego pytania, tylko w najbliższej nadarzającej się okazji, spakują plecak, wezmą namiot i po prostu przyjadą. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że Bukowiec jest miejscem kultowym, miejscem spotkań ludzi, którzy cenią wypoczynek jak najbliżej przyrody, z dala od motłochu wielkich miast, z dala od spalin i hałaśliwych blokowych burd nocnych. Ludzie przyjeżdżający na wyspę tworzą małą społeczność lokalną, która doskonale wypoczywa i bawi się przy wieczornych ogniskach,...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."