Ranczo Halsta  (Domki)

Wilamowo 54 Wilamowo

Ranczo Halsta
ilość miejsc
60 (3 domki)
ceny od
telefon

600... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Nasze Ranczo oferuje noclegi na skraju Warmii i Mazur w urokliwej miejscowości Wilamowo niedaleko Małdyt w powiecie Ostródzkim. Posiadamy domki do wynajęcia na 6 ha ogrodzonej posesji. Gwarantujemy miło spędzony czas na łonie natury i niezapomniany urlop dla dorosłych oraz wakacje dla dzieci.  Malownicze łąki, obfite w grzyby lasy oraz liczne atrakcje sprawiają, że odwiedza nas wielu gości zarówno latem, jak i w pozostałych porach roku. Naszym gościom oferujemy:   Domek dla 10-11 osób (Domek nr 1) Domek  dla 10-11 osób (Domek nr 7) Domek dla 9-10 osób (Domek nr 3) Domek dla 9-10 osób (Domek nr 4) Domek dla 7-8 osób (Domek nr 5) Domek dla 7-8 osób (Domek nr 6) Domek dla 4 osób (Domek nr 2) Domek dla 5 osób (Domek nr 8) Ponadto oferujemy oryginalną, mazurską chatę spełniającą funkcję sali dyskotekowej czy szkoleniowej. Sala może pomieścić od 50 do 60 osób. Możliwość indywidualnej aranżacji sali pozwala dostosować jej wielkość i układ do...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Domek 11-osobowy (3)

  • za domek od 660 PLN
  • za osobę 60 PLN

Ten domek posiada jeszcze dodatkową toaletę na piętrze. Na zewnątrz stoły do posiedzenia grill, piaskownica.

  • za domek od 660 PLN
  • za osobę 60 PLN

W pełni wyposażony domek, naczynia, grill, kominek, stoły do biesiadowania.

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."