Domki letniskowe Wilkasy k/Giżycka  (Domki)

Olsztyńska 7 Wilkasy

Domki letniskowe Wilkasy k/Giżycka
ilość miejsc
21 (4 domki)
ceny od
telefon

798... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Do Państwa dyspozycji oddajemy pięć domków wolnostojących na ogrodzonej posesji nad samym jeziorem Niegocin w miejscowości Wilkasy koło Giżycka

W ofercie: Dwa nowo wybudowane 4 osobowe: domki drewniane - dwupokojowe,z w pełni wyposażonym aneksem kuchennym,TV,łazienką i tarasem Domek 6 osobowy: domek murowany - dwa pokoje trzyosobowe z osobnymi wejściami. W pokojach lodówka i kuchenka gazowa. Domek 4 osobowy: domek drewniany - dwa pokoje dwuosobowe z osobnymi wejściami. W pokojach lodówka i kuchenka gazowa. Domek 3 osobowy: domek murowany - pokoik trzyosobowy. W pokoju lodówka i kuchenka gazowa.   Do dyspozycji Gości jest łazienka ogólna z natryskiem. Teren jest ogrodzony,można bezpiecznie zaparkować samochody. Przed domkami jest możliwość grilowania . Na terenie posesji znajduje się piaskownica,huśtawki oraz trampolina. Posesja ma bezpośredni dostęp do jeziora. Do dyspozycji letników posiadamy dwie łódki wiosłowe.    Miejscowość Wilkasy znajduje się 4km od Giżycka,połączona ścieżką rowerową. 100m od posesji jest sklep spożywczy,restauracje,tawerny,plaża gminna z amfiteatrem 150m aquapark     Serdecznie...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Domek 3-osobowy (2)

  • za domek od 105 PLN
  • za osobę 35 PLN

Pokój 3os.(35zł osoba) -lodówka,czajnik,TV,sanitariaty ogólne

  • za domek od 105 PLN
  • za osobę 35 PLN

Pokój 3os.(35zł osoba) -lodówka,czajnik,TV,sanitariaty ogólne

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."