DOMEK LETNISKOWY- POKOJE GOSCINNE  (Domki)

Brzozowa 40 Wilkasy

DOMEK LETNISKOWY- POKOJE GOSCINNE
ilość miejsc
9 (0 pokoi)
telefon

691... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

SA WOLNE TERMINY 02-12 LIPIEC 04-...SIERPIEN

  Możliwość wynajmu całego domku lub poszczególnych pokoi W domku  trzy  pokoje  2-3 osobowe , w każdym pokoju łazienka (WC, prysznic, umywalka)oraz SALON   z wydzielonym aneksem kuchennym  (kuchnia kompletnie wyposażona - lodówka, kuchenka gazowa 4-palnikowa  w SALONIE .jest telewizor ,stol, fotele,kanapa rozkladana -spalna.     Ponaddto do dyspozycji gosci altanka l gril posesja jest ogrodzona calododowy dozor W czasie upałów w domku jest chłodno - wysoka przestrzeń wewnątrz budynku zapewnia dodatkowy komfort podczas upałów.     ODLEGŁOŚCI: bliskie sąsiedztwo lasu i jeziora - las 100m, jezioro 400m przystanek autobusowy 50m sklep 300m Giżycko - ok.5 km   ATRAKCJE W POBLIŻU: W pobliskim Giżycku (ok.2km) - w sezonie liczne koncerty i imprezy - m.in. Szanty w Giżycku - ogólnopolski konkurs piosenki żeglarskiej, Twierdza Boyen, koncerty organowe, most obrotowy, las miejski ze ścieżką edukacyjną, a także ruiny zamku....

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Atrakcje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."