Domki u Mariana  (Domki)

Szkolna 9 Wilkasy

Domki u Mariana
ilość miejsc
10 (2 domki)
ceny od
telefon

608... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Do Państwa dyspozycji oddajemy 2 domki letniskowe w małej miejscowości Wilkasy.   Domek murowany , w miejscowości Wilkasy koło Giżycka. Domek posiada 3 pokoje (dwa na piętrze oddzielne wejście) 5 podwójnych łóżek, kuchnia, łazienka (prysznic), ubikacja.   Domek drewniany z dużym zadaszonym tarasem w miejscowości Wilkasy. Domek drewniany z kuchnia i łazienką (prysznic) dla 4 osób (dwa dwuosobowe pokoje).      Domki posiadają TV, lodówkę, naczynia oraz grill.    Cennik wynajęcia domków: 1. Domek murowany (3 pokoje) W okresie letnim oraz długie weekendy (majowy i czerwcowy) a) cały domek 240 PLN na dobę do 6 osób; powyżej 6 osób 20 PLN za każdą osobę dodatkową W pozostałych terminach: b) 200 PLN na dobę cały domek   2. Domek drewniany (2 pokoje) W okresie letnim oraz długie weekendy (majowy i czerwcowy) a) cały domek 160 PLN na dobę. W pozostałych terminach: a) 140 PLN na dobę cały domek   Dzieci poniżej lat 3 za darmo. Uwaga: Jeśli pobyt jest jedno...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Domek 4-osobowy (1)

img3
  • za domek od 160 PLN
  • za osobę 40 PLN

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."