Zapraszamy na relaks w Domu Inka w Woszczelach k. Ełku PREZENT !!!  (Domki)

Świerkowa 3 Woszczele

 Zapraszamy na relaks w Domu Inka w Woszczelach k. Ełku PREZENT !!!
telefon

609... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Drodzy Państwo dlaczego Dom letni Inka w Woszczelach k. Ełku jest miejscem stworzonym dla ludzi pragnących relaksu?

    www.inka-mazury.pl   Promocja 24 czerwca-1 lipca w cenie 400 zł  300 zł/doba (do 8 os.) dostawka 30 zł/doba      Z A D Z W O Ń  609 99 00 49     Zapraszamy Państwa na niezapomniane wakacje w Domu Inka w Woszczelach   Z e swojej strony uczynimy wszystko, aby pobyt na Mazurch kojarzył się        z wyjątkowo miłymi chwilami.. To miejsce, które sprawdzi się zarówno dla rodzin z dziećmi,jaki i dla młodych- ze względu na bliską lokalizację do Centrum Ełku (promenada z pubami, restautacjami, kluby noce- imprezy!!! ;-))   7 km do Ełku  około 1 km do sklepu (przyjemną ścieżką) max. 200 m do plaży wokoło lasy ścieżki rowerowe, nordic walkig, jogging   60 km do Giżycka, 70 km do Mikołajek,  50 km do Augustowa   Zapraszamy do nas na wypoczynek wiosenny , letni i jesienny ...     UWAGA !!!   Dom przeznaczony dla 8 osób (plus max 1-2 dostawki dodatkowo płatne 3 0zł /os/doba)   Mały zwierzak...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."