Zobacz także

Wypoczywaj w Elblągu za połowę ceny!

A A

imprezy w elblągu,  gdzie na mazury,  co robić na mazurach,  elbląg atrakcje turystyczne,  elbląg co warto zobaczyć,  wydarzenia elbląg,  elbląg za pół ceny,  weekend w elblągu

Zobacz również

Zabytkowe kamienice
Garbary 12

Miasta w Polsce prześcigają się w promocjach dla turystów, oferując im między innymi niezliczone atrakcje w niższej cenie. Już w połowie września z podobnej oferty będzie można skorzystać w Elblągu, który po raz piąty organizuje akcję "Elbląg za pół ceny".

W połowie miesiąca, 14 i 15 września, warto być w Elblągu, aby skorzystać z wielu promocji, rabatów i obniżek. Podczas akcji "Elbląg za pół ceny" ceny w wybranych miejscach spadną nawet o 50%!

Swój udział w imprezie zgłosiły hotele, restauracje, salony urody oraz instytucje kultury. Przez dwa dni w Elblągu będzie można zjeść taniej obiad, skorzystać z usług fryzjera czy wybrać się na zabieg upiększający do Spa.

Do akcji przystąpiły też instytucje kulturalne - tańsze o połowę bilety wstępu będzie można kupić w Centrum Sztuki Galeria EL oraz Muzeum Archeologiczno-Historycznym. Weekendową promocję przygotowało także elbląskie Kino Światowid, gdzie bilet na wybrane seanse filmowe będzie dostępny w cenie 7 PLN.

Podczas wrześniowego weekendu w Elblągu ofertę dla siebie znajdą także wielbiciele aktywnego wypoczynku. Turyści i mieszkańcy miasta skorzystają z obniżek na ofertę klubów fitness, siłowni, grę w squasha i paintballa!

Obiekty biorące udział w akcji "Elbląg za pół ceny" zostaną oznaczone plakatami! Dzięki temu klienci będą pewni, że trafili we właściwe miejsce. Pełna lista ofert dostępna jest na stronie www.elblagzapolceny.elblag.eu.

avatar

akceptuję regulamin

Mazur Z Mazur 2013-09-06 17:08

Jeśli będzie tak ładnie jak się zapowiada ten weekend, to nie odpuszczę :D Może siłownia nie będzie dla mnie, ale chętnie skorzystam z obniżek w restauracjach. Takie akcje powinny być co miesiąc - z mojego punktu widzenia :D

Karina 2013-09-05 14:43

Chętnie sprawdzę, czy rzeczywiście tak dużo można oszczędzić ;) Pewnie mieszkańcy miasta więcej skorzystają, bo chyba najdroższe z tego wszystkiego są noclegi w hotelach...

Natka 2013-09-04 10:19

Takie akcje to naprawdę świetna sprawa! Oczywiście pod warunkiem, że okolica ma coś do zaoferowania, ale z tego co widzę, to podczas weekendu w Elblągu trudno będzie się znudzić ;)

Zobacz także

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."