Zobacz także

Wypoczywaj w Hotelu Santa Monica w Mikołajkach!

A A

atrakcje na mazurach,  wypoczynek na mazurach,  urlop na mazurach,  wypoczynek w mikołajkach,  gdzie na mazury

Galeria

Hotel Santa Monica w Mikołajkach

1 / 7

W Mikołajkach, sercu Krainy Wielkich Jezior, znajduje się nowoczesny i komfortowy obiekt wypoczynkowy. Hotel Santa Monica to idealne miejsce na rodzinny wyjazd, zorganizowanie konferencji czy spotkania biznesowego!

Hotel Santa Monica to wyjątkowe miejsce, które koniecznie trzeba wziąć pod uwagę planując wypoczynek na Mazurach! Obiekt dostosowany jest zarówno do potrzeb rodzin z dziećmi, jak też osób organizujących szkolenie lub spotkanie biznesowe. Bliskość centrum Mikołajek jest dodatkowym atutem, który docenią wszyscy odwiedzający hotel.

Zatrzymujący się w hotelu goście mogą wybrać spośród różnych typów pokojów - Standard lub Apartament. Przytulne jedno lub dwuosobowe pokoje typu Standard, z łóżkiem małżeńskim albo dwoma pojedynczymi, dysponują dodatkowo łazienką, balkonem oraz telewizorem LCD. Z kolei Apartamenty Hotelu Santa Monica składają się z dwóch pokoi o łącznej powierzchni 35 metrów kwadratowych. Oprócz podstawowego wyposażenia – balkonu, łazienki i telewizora - w Apartamencie znajduje się suszarka do włosów, czajnik oraz lodówka.

Na terenie hotelu, oprócz eleganckiej restauracji, do dyspozycji gości jest sala i pokój multimedialny dla dzieci, rozkładany w sezonie letnim basen ogrodowy oraz strefa relaksu z sauną oraz jacuzzi. Słonecznie dni można spędzać również w ogrodzie, w którym znajdują się miejsca do odpoczynku, grillowania i plac zabaw dla najmłodszych gości.

Wybierając wypoczynek w Hotelu Santa Monica w Mikołajkach, warto skorzystać także z atrakcyjnych ofert pobytowych! Są one dostępne w zakładce "Oferty Specjalne" na stronie internetowej: www.hotelsantamonica.pl.

avatar

akceptuję regulamin

avatar

Magdalena Borys - Poznań 2016-10-24 12:52 (użytkownik niezalogowany)

Spędziliśmy bardzo udany urlop w tym hotelu. Bardzo dobre posiłki i animacje dla dzieci. Dobra lokalizacja. Na pewno wrócimy.

Bożena Głuszak 2014-12-29 13:58

byłam w tym hotelu na święta bożegonarodzenia ,to co nas tam spotkało nawet nie jestem w stanie opisać ,to żenada ale jako wyżywienie świąteczne dostaliśmy parówki ,mielonkę i resztki z wigili ,potrawy nie smaczne ,nikogo to nie interesowało ,żadnej reakcji na to ,że za względu na złe wyżywienie w czasie świąt opuszczamy hotel ,za postawienie samochodu obok hotelu 20 zł doba ,za mini bilard 10 zł godz ,za jacuzzi z brudną wodą też trzeba płacić nie polecam

avatar

Małgorzata 2013-04-04 14:47 (użytkownik niezalogowany)

Najważniejsze, żeby na lato znaleźć dobry hotel. W Mikołajkach jest dużo atrakcji, więc na pewno każdy zorganizuje sobie czas. Po całym dniu pełnym wrażeń fajnie się odpoczywa w komfortowych warunkach. No i oczywiście powinny być też jakieś atrakcje dla maluchów, żeby nie nudziły się wieczorem w pokojach. Wygląda na to, że ten hotel ma w swojej ofercie to wszystko :D

avatar

Kasia 2013-03-28 16:46 (użytkownik niezalogowany)

Ładny hotel! Podobają mi się szczególnie pokoje. Może rzeczywiście warto przyjechać tu na wakacje :)

avatar

Wiktoria 2013-03-27 16:03 (użytkownik niezalogowany)

Oferta wygląda ciekawie - tym bardziej, że szukałam fajnego miejsca na wakacje na Mazurach. Mama nadzieję, że ceny są także przystępne dla czteroosobowej rodziny ;)

Zobacz także

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."