Zobacz także

Zabierz rodzinę na ryby!

A A

atrakcje turystyczne mazury,  gdzie na mazury,  warmia i mazury ciekawe miejsca,  co robić na mazurach,  zawody wędkarskie

Co można robić w weekend na Mazurach? Na przykład zabrać rodzinę ryby! Okazją do wspólnego wędkowania będą, odbywające się w pierwszy weekend września, zawody "Z rodziną na ryby".

Zawody wędkarskie "Z rodziną na ryby" odbędą się 7 września w Gospodarstwie Rybackim Szwaderki. Pomysłodawcą imprezy jest Lokalna Grupa Rybacka "Pojezierze Olsztyńskie".

Dużych i małych uczestników zawodów czeka rywalizacja w duchu fair play, oraz oczywiście świetna zabawa. Podczas imprezy zostanie wyłoniony najlepszy zawodnik i najlepsza drużyna tworzona przez członków jednej rodziny.

Osoby, które chcą wziąć udział w rywalizacji muszą wypełnić kartę zgłoszeniową, która dostępna jest na stronie internetowej Lokalnej Grupy Rybackiej (www.lgrpo.pl). Rejestracji zawodników można dokonać także w dniu imprezy, jednak ilość miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

Program zawodów:

do 12.00 Zbiórka zawodników.
12.00 - 12.15 Losowanie stanowisk wędkarskich, zapoznanie się z regulaminem zawodów.
12.15 - 12.30 Zajmowanie stanowisk, przygotowanie do zawodów.
12.30 - 14.30 Zawody.
14.30 - 15.30 Ważenie ryb.
16.00 Wręczenie pucharów i nagród, wspólny posiłek, zakończenie imprezy.

W kolejną sobotę, 14 września, rodzinna rywalizacja przeniesie się do Ramsowa, miejscowości znajdującej się w gminie Barczewo!

avatar

akceptuję regulamin

Barti 2013-09-05 10:06

A wiecie czy złowione własnoręcznie rybki można zabrać do domu? Taka świeżo złowiona ryba przygotowana na kolację musi być pyszna. Aż zaczęła mi ślinka lecieć na samą myśl!

Kinga - Lublin 2013-09-04 13:29

Wygląda na to, że Mazur "zaklął" pogodę. Wszystkie prognozy obiecują słońce i temperatury na poziomie 20 stopni. Nic tylko wybrać się gdzieś w plener :)

Mazur Z Mazur 2013-09-02 10:48

Oby tylko pogoda dopisała, bo stanie czy nawet siedzenie przez kilka godzin w deszczu i zimnie to średnia rodzinna zabawa. Ale miejmy nadzieję, że zimny poniedziałek nie zapowiada zimnej soboty ;)

Zobacz także

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."