Zobacz także

ZALESIE MAZURY ACTIVE SPA laureatem konkursu Hotel Przyjazny Rodzinie 2017

A A

hotel przyjazny rodzinie

Ośrodek ZALESIE MAZURY ACTIVE SPA został laureatem dziewiątej edycji konkursu Hotel Przyjazny Rodzinie 2017.

Zalesie Mazury Active SPA od ośmiu lat z wielkim powodzeniem bierze udział w konkursie Hotel Przyjazny Rodzinie. Przez te wszystkie lata Zalesie Mazury poddaje się ocenie audytorów i internautów, czego efektem jest coroczny certyfikat potwierdzający spełnianie standardów wyznaczonych przez kapitułę konkursową.

W tym roku Zalesie Mazury Active SPA otrzymało:
• po raz szósty Zalesie Mazury Active SPA najwyższą liczbę słoneczek (5) zdobywając tym samym 100% punktów.
• po raz czwarty statuetkę dla Najlepszego ośrodka wypoczynkowego dla rodziny w Polsce.

Certyfikaty otrzymało 45 obiektów hotelowych a 5 słoneczek otrzymały tylko 23 obiekty w całej Polsce wśród nich właśnie Zalesie Mazury Active Spa.

Podczas Gali członkowie kapituły wręczyli również 7 specjalnych dyplomów uznania tym obiektom, które wykazały się wyjątkowymi działaniami. W tym wąskim gronie wybrańców znalazło się również Zalesie Mazury! To już trzeci taki dyplom, który Zalesie otrzymało. W uzasadnieniu członka kapituły Pani Moniki Borzdyńskiej czytamy „Jeżeli poszukujecie miejsca w którym potrzeby małego człowieka stają się nadrzędne, a potrzeby relaksacyjne rodzica do spełnienia to polecam Zalesie Mazury Active Spa”.

Jak wspominają właściciele ośrodka „nieustannie analizujemy potrzeby naszych gości i pracujemy nad rozwojem naszego obiektu. Nasze ambicje przekraczają konkursowe normy - regularnie oddajemy do użytku nowe atrakcje dzięki czemu wiele Rodzin wraca do nas już od 10 lat, czyli od początku naszych działań”

Warto zaznaczyć, że z regionu Warmii i Mazur oprócz Zalesia tylko dwa obiekty otrzymały 100% punktów uhonorowanych statuetką a Dyplom uznania Zalesie Mazury Active Spa otrzymało jako jedyny obiekt w regionie.

Źródło: Zalesie Mazury Active SPA

avatar

akceptuję regulamin

Zobacz także

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."