Zobacz także

Zapraszamy do Ostródy na Tourism and Events Expo

A A

targi w ostródzie,  Tourism and Events Expo Ostróda

Nie ma lepszego miejsca niż Mazury, by myśleć i rozmawiać o turystyce, ani lepszego niż Expo Arena, by myśleć i rozmawiać o turystyce w nowoczesny sposób. Dlatego to właśnie w Ostródzie odbędzie się Tourism and Events Expo (TEE), na który już dzisiaj zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem.

Tourism and Events Expo, odbywające się w ostródzkiej Expo Arenie, są w całości oparte na formule B2B. Jest to przede wszystkim spotkanie profesjonalistów i płaszczyzna komunikacji pomiędzy wystawcami – hotelami z całej Polski, centrami kongresowymi, muzeami, biurami promocji krajów, miast i regionów – a zwiedzającymi. W grupie zwiedzających znajdą się touroperatorzy, przedstawiciele firm szkoleniowych i biur podróży oraz agencje eventowe nie tylko z Polski, ale również z wielu krajów europejskich. Aby uczynić komunikację między nimi jak najskuteczniejszą, Expo Arena stawia na rozwiązania nowatorskie w skali kraju, a jednocześnie decydujące o unikalności imprezy, czyli giełdę Hosted Buyers.

Aranżowane spotkania wystawców i zwiedzających to idealna formuła do nawiązywania bezpośrednich kontaktów biznesowych i otwierania nowych dróg współpracy. Tematyka zasadza się na czterech głównych zagadnieniach – turystyce rynku MICE, medycznej, przyjazdowej i turystyce dla seniorów. Takie podzielenie treści umożliwia zapoznanie się z różnymi obszarami branży, a przez to stwarza możliwość poszerzenia oferty turystycznej. Wydarzeniu będą towarzyszyły profesjonalne warsztaty szkoleniowe dla hoteli przygotowane przez najlepszych specjalistów z branży.

Na Tourism and Events Expo w Ostródzie obecni będą przedstawiciele serwisu Mazury.com. Na firmowym stoisku będzie można skorzystać z interesujących ofert i rabatów – zachęcamy więc do wizyty!

W tym samym czasie w Expo Arenie będą się odbywały targi Hotele i Technologie – to znakomita okazja zarówno dla wystawców, jak i odwiedzających, by poznać innowacyjne rozwiązania w zakresie funkcjonalności obiektów noclegowych.

Zapraszamy do Expo Areny w Ostródzie w dniach 8-9 października.

Przedstawiamy szczegółowy program prelekcji podczas Tourism and Events Expo:


8 października 2015 r.
09:30 – 9:45 „Convention Bureau Masuria – moda czy konieczność” – Robert Wróbel, Convention Bureau Masuria
09:45 – 11:00 „Dla planujących hotel. Jak uniknąć pułapek i błędów przy projektowaniu obiektu hotelowego.” – Jacek Piasta, Instytut Hotelarstwa
11:00 – 13:00 „Pięć innowacyjnych propozycji wyjazdów firmowych i grupowych” – Sławomir Wróblewski, Przemysław Pol, Stowarzyszenie Konferencje i Kongresów w Polsce
13:00 – 14:00 Lunch
14:00 – 14:40 „Rynek Hoteli 3*,4*,5* na Warmii i Mazurach i perspektywa jego rozwoju” – Kamil Sapeta, Polska Izba Turystyki Oddział Warmińsko-Mazurski
14:40 – 15:00 Przerwa
15:00 – 15:40 „Zastosowanie Marketing Automotion w branży hotelarskiej” – Mateusz Ossowski, SALESmanago
15:40 – 16:00 Przerwa
16:00 – 16:45 „Wprowadzanie nowych technologii na rynek hotelarski” – Mariusz Malicki, Polska Izba Hotelarstwa

9 października 2015 r.
09:30 – 11:00 „Dla prowadzących hotel. Vademecum Dobrych Praktyk, czyli istotne zagadnienia, dla zarządzających hotelem” – Jacek Piasta, Instytut Hotelarstwa
11:00 – 11:40 „W jaki sposób przetrwać w zmieniającym się ekosystemie Google? Case Study na przykładzie Qtravel.pl” – Agnieszka Kukałowicz, Qtravel.pl
12:00 – 13:00 Lunch
13:00 – 13:45 „Skuteczny email marketing, czyli jak rozpocząć i monetyzować działania na skrzynkach odbiorców” – Paulina Wyrębowska, Freshmail
13:45 – 14:00 Przerwa
14:00 – 14:40 „Firma odpowiedzialna społecznie: w jaki sposób branża turystyczna może chronić dzieci przed wykorzystywaniem i krzywdzeniem” – Gabriela Kühn, Fundacja Dzieci Niczyje

avatar

akceptuję regulamin

Zobacz także

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."