Zobacz także

Zapraszamy na Winter Masuria Paramotor Cup Pisz 2014!

A A

imprezy w piszu,  pisz atrakcje,  mazury paralotnie,  zawody paralotniowe,  pisz imprezy

Już tylko kilka dni dzieli nas od jednego z najbardziej emocjonujących wydarzeń sportowych na Mazurach, czyli Winter Masuria Paramotor Cup Pisz 2014. Impreza przyciąga nie tylko paralotniarzy, ale również mieszkańców regionu, szukających zapierającego dech w piersiach widowiska. Tegoroczna edycja z pewnością nie zawiedzie oczekiwań kibiców.

Zimowa edycja Winter Masuria Paramotor Cup Pisz 2014 odbędzie się w dniach 14-16 lutego. Będzie to więc bardzo emocjonujący weekend, podczas którego zobaczymy m.in. przedstawicieli Paramotor Team Poland.

Serwis Mazury.com sprawuje oficjalny patronat medialny nad wydarzeniem.

Sukces pierwszej Winter Masuria Paramotor Cup Pisz 2014 spotkał się z dużym zainteresowaniem zarówno paralotniarzy, jak i mieszkańców Mazur. W tym roku wszyscy spotkają się na plaży miejskiej w Piszu, gdzie zostanie zorganizowane startowisko. W tym miejscu odbędą się również pokazy paralotniowe dla zebranej publiczności. Podczas imprezy będzie możliwość lotu widokowo-zapoznawczego paralotnią w tandemie, a także lotu poduszkowcem. W imprezie weźmie również udział wielu przedstawicieli branży paralotniowej, m.in. szkół paralotniowych, producenci skrzydeł czy napędów paralotniowych.

Winter Masuria Paramotor Cup Pisz 2014 to najlepszy dowód na to, że nasz region stanowi świetną ofertę dla turystów również zimą.

Harmonogram imprezy


14 lutego, piątek
10:00-24:00 Rejestracja pilotów w Biurze Zawodów PMOS, Aleja Turystów 22
W trakcie dnia jest możliwy trening zawodników za zgodą i konsultacją organizatora zawodów w godzinach od 10:00 do 15:00.
Wieczorem zapraszamy na organizowane walentynki przez lokal Garden Grill Złota Łania przy ulicy Piłsudckiego 15 ,Pisz

15 lutego, sobota
8:10 Brefieng dla pilotów startujących w zawodach oraz pilotów rekreacyjnych
Miejsce: Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportu i Rekreacji ulica Al. Turystów 22, Pisz
9:00 Trening Zawodników uczestniczących w zawodach i Brefieng
10:00 Przelot zawodników nad miastem
10:30 Oficjalne otwarcie Zawodów
12:30 Przerwa
13:00-15:00 Dokończenie konkurencji oraz po zakończonej rywalizacji odbędzie się pokaz dla publiczności
19:00 Ogłoszenie wyników ,wręczenie nagród i uroczyste zakończenie
Podczas zawodów będzie możliwość skorzystania z lotów poduszkowcem.

16 lutego, niedziela
11:00 Zimowy spływ kajakowy Pisą
Miejsce: Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu, Al. Turystów 22
10:00 -13:00 Free Fly (za zgodą organizatora)

Osoby, które będą chciały wziąć udział w lotach widokowo-zapoznawczych, mogą zapisywać się u organizatora imprezy oraz w punkcie informacyjnym.

avatar

akceptuję regulamin

Maga 2014-02-05 14:48

Słyszałam, że na Mazurach paralotnie są szczegolnie popularnym sportem. Ja bym chyba nie miała odwagi wznieść się tak wysoko nad ziemię, polegając tylko na własnych umiejętnościach. Na samą myśl mam zawroty głowy

Zobacz także

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."